Diskusní fórum

Stránka: 1 2 3 4 >>


HTML není povoleno, text lze *zvýraznit*

Jirka (Pomocná škola)22.06.2014, 23:28

V tabulce s neoficiálním pořadím (viz "Výsledky") jsou rozepsána třináctá stanoviště a zobrazeny všechny nápovědy, přeskoky a počet použitých vedlejších šifer.

Radek14.06.2014, 21:55

může mi někdo vysvětlit jak je možné, že hra začíná v 19:00, ale některé týmy jsou už v 18:49 na stanovišti č.2 ???

Demi14.06.2014, 22:02

Může - přečti si řešení předstartovní šifry (věštba o místě startu) a zjistíš to.

Honza14.06.2014, 23:27

Hmmm, ne že by to ovlivnilo zážitek ze hry, ale taky druhou šifru mohli vydávat až po oficiálním začátku hry.

Marwin15.06.2014, 06:44

Říkalo se to v cíli. Tu šifru vydávali až po začátku hry (proto zřejmě ta poněkud zvláštní poznámka "zeptejte se orgů, když jste tak daleko, že neslyšíte píšťalku"), jen kód pro příchod na stanoviště šlo omylem zadat i dřív. To už snad tolik nevadí.

Vladan (OT)20.06.2014, 11:12

Viz reportáž, až bude zveřejněna ... v šifře se nepsalo po startu ale po registraci. Což jsme si vykládali jako po začátku registrace, nicméně bylo to spíš ke konci registrace. Nečekali jsme, že jde o regulérní dvojku.

Tomáš (Opravte to)15.06.2014, 19:31

Moc děkujeme za hru. Líbila se nám natolik, že své dojmy nejspíš blíže popíšeme v reportáži.

Zde bych se chtěl zeptat trochu blíže na předstartovní VĚŠTBU. Ta nás na jedné straně katapultovala do počátečního zvýhodnění, které nám umožnilo sledovat až ke stanovišti věštkyně elitní týmy a poprvé v historii týmu dojít všem členům až do konce. Na druhé straně v nás dlouho hlodaly pochybnosti, zda nejsme na nějaké slepé větvi a jestli jsme něco nepřehlédli. Chtěl bych tedy vědět, zda vyluštění příslibu nalezení šifry po registraci z předstartovních informací bylo skutečně to jediné, co sedlo získat. K dotazu nás vedou tyto okolnosti:

- i po vyluštění věštby nám text připadal natolik pokroucený, že mohl skrývat mnoho dalších informací,
- nevěříme, že se nedá nic vytáhnout z překladu do portugalštiny na YouTube - je přesně synchronizovaný a dává úplně jiný význam (nějak nám nesedí, že by mělo jít jen o hold souběžně probíhajícímu MS ve fotbale v portugalsky mluvící Brazílii),
- stejně tak nevěříme na náhodné vložení příspěvku do diskuse STARODÁVNÁ MODLITBA Z TIBETU od Karla z registrovaného ale nejspíš jen fiktivního týmu "Aqua Teen Hunger Force" (což se potvrzuje i po skončení - v pořadí je sice 101., ale organizátoři sami přiznávají jen 100 týmů),
- a spousta dalších libůstek (např. pohyby kamery při natáčení VĚŠTBY atd.).

Rádi bychom znali odpověď alespoň na tu portugalštinu a důvod existence fiktivního týmu. Díky.

vynechány 2 příspěvky (zobrazit)
Zdenek (Freezy Bee)16.06.2014, 08:59

Na YT je tlacitko pro transcript:

0:04 se eles chegassem a este pequeno texto o barradão no entanto
0:11 ainda não está claro como o ministro
0:14 então o que o procon
0:15 rooney apagado o kléber esteve com o líder
0:20 pauta actina artista
0:25 como todo este bar com listou
0:29 a lei nº o ministro estava tomando o gol
0:34 chutamos pouco tempo e no mundo muthuraman esta tese menina
0:42 não tinha sentido isso star
0:47 ele explicou que optou por receio com o fluminense
0:52 sinopse em prática da inter kaingang tocar o solo
0:58 o químico uma difícil deslocação à casa dela
1:03 chef produtos comenta
1:05 o que faremos
1:09 portogente fez tributo nem se incumbiu de s sidão
1:15 se este tipo de veículo
1:17 sport e goiás
1:20 charque no texto imposto alto custo e necessidade
1:25 entre os primeiros trump simplesmente picchia
1:31 se tiverem numa missão que começa hoje no parque concordata
1:38 e ela não úteis caiu com o peso que vá pra mim o pódio
1:42 o tumulto no sofá
1:45 salomé criar uma linha de pesquisa da empresa
1:51 nos três poderes
1:52 o que se assiste é uma brincadeira
1:58 com o coração aos 40min porque é que este bolinho crime
2:03 os agentes processuais o concurso
2:08 isto faz-me assine
2:10 torti série newton alves
2:13 o que pouca gente
2:14 o crime
2:16 maria canoas
2:19 os djs observar o vôo casa
2:24 a casa está dividida nas seguintes categorias

Anička (Pomocná škola)17.06.2014, 15:37

Tuhle odpověď vám ještě dlužíme a do odpovídání se nám nikomu moc nechce, ale musíme, zasloužíte si ji. Tým Aqua Teen Hunger Force je matějčíkův testovací tým pro ladění systému.

Šifrovačka pracující s pověrami o štěstí a smůle si samozřejmě nemohla nechat ujít ani téma řetězového dopisu. Dopis (bez šifry, a proto od nějakého týmu) se objevil nejen pro dokreslení atmosféry, ale také jako předehra pro něco, co se mělo objevit během hry. Nakonec se to nestalo, vysvětlení je možná neuvěřitelné, ale pravdivé.

Nedlouho poté, co byl dopis vyvěšen, se na členy A-týmu pomalu začala lepit smůla. Postupně jsme vystřídali celou škálu drobný opruz, velký opruz, průser, megaprůser a osobní tragédie. Snad jediný, komu se nic nestalo, byl matějčík, ale ten jednak ten dopis napsal a jednak minimálně těch 10 let, co ho znám, má od přírody vždycky neskutečnou kliku (viz též gamebook tuším na 2. poškole, to jsem psala o něm plus mínus dle reality).

Abych tak shrnula ty největší nepříjemnosti, které se začaly zjevovat v úterý a ve středu před hrou. MJ si pořídil dvě vyhřezlé ploténky, proto jste ho letos neviděli na kole. Katka přišla o práci (nevíte o pěkném fleku pro prima učitelku přírodopisu?). Moskyt s Kájou se dostali do absurdních potíží při sjednávání hypotéky. Pavlíkům doma vytekla klimatizace. A nakonec mně ve středu umřel můj drahý duchovní učitel, lama Šamar rinpočhe. (To, že dopis používá pro podkreslení atmosféry zrovna tibetský buddhismus je náhoda, ostatně kdybych ten dopis psala já, určitě bych si to takhle nevybrala. Ale zas kdo by po tomhle všem ještě věřil na náhody...)

A to byl okamžik, kdy jsme se rozhodli, že už všeho bylo dost, že dopis a související kratochvíli nepoužijeme (i když byly i nápady fakt ho začít přeposílat! :)), a že se budeme snažit s tím, co zbylo, udělat co nejlepší šifrovačku, přestože psychické rozpoložení orgů odpovídalo závažnosti jejich osobních problémů a možná i proto jsme letos udělali při organizaci o dost víc chyb, než je obvyklé.

Takže dle nátury a světonázoru si z toho můžeme všichni vzít různá ponaučení. Pro začátek třeba obecně platné, kdo s čím zachází, s tím taky schází. A pokud jde o můj světonázor, tak jestli je něco fakt blbá karma, tak asi ne nepřeposílání dopisů, ale se zveřejňováním smyšlenek o Buddhovi už to bude trochu horší.

Tady bych to ráda uzavřela, ale to bychom se nesměli navzájem na šifrovačce nakazit nějakou virózou, která Jirku už během hry skolila dost na to, že vám přes dvě hodiny nefungovaly smsky a například mně zabránila jet se aspoň naposledy rozloučit...

Tomáš (Opravte to)19.06.2014, 17:02

Díky za vysvětlení. Holt na tom asi něco bude ...;-)

A myslíte, že se ještě někde objeví ten podrobnější rozpis jednotlivých třináctých stanovišť?

vc. (Kletý Dostál)17.06.2014, 01:44

dekuju celemu orgovskemu tymu i B tymu za peknou hru, mne to teda bavilo moc. uvodni sifrovacka byla na rozehrati celkem fajn.
sifry zpocatku prijemne snadne, ale napadite.
nemam rada koncentraci tymu na jednom miste, nedejboze v mistnosti, takze stanoviste vestkyne me moc neuchvatilo. i kdyz celkovy napad i provedeni koule, jakoz i vykon vestkyne samotne zaslouzi velke uznani.

myslela jsem, ze 13 stanoviste bude mit 13 "lehcich" sifer - abychom se vyhnuli rannim 8 hodinovym zakysum... 13.2 a 13.3 tomu odpovidaly, az prisly sipky a tim nas konec :)
tak jeste jednou moc diky!

Václav (Carpe Testudo)16.06.2014, 09:58

Taky moc díky, dařilo se a líbilo se :-)

Pavel (KOHYHBové Absolutno)16.06.2014, 09:00

Díky za hru, moc jsme si ji užili. Líbily se mi šifry Z druhé strany, Minimalistická, Horoskop, Věštkyně, Šipky a Obloučky. Připojuji se k obdivu nad výkonem věštkyně. Oceňuji též letošní logo hry :-) Příště se určitě zúčastníme zas.

Zdenek (Freezy Bee)15.06.2014, 14:12

Prodluzte prosim delku prihlaseni na alespon 6 hodin. Uz se dnes prihlasuji asi poctvrte a to sem chodim kazdou chvili.

matejcik (Pomocná škola)15.06.2014, 21:32

zvýšeno zatím na den, možná přidáme ;)
(byla tam trvanlivost hodina, nevím proč, taky nevidím důvod proč by to mělo být tak málo)

matejcik (Pomocná škola)16.06.2014, 00:56

...a zvýšeno na týden. (a zároveň tímto příspěvkem testuji, že jsem posledními změnami nerozbil celý web)

Dero (SG-1)16.06.2014, 00:31

Orgové, díky, že jste nám připravili hezkou hru s mnoha dobrými nápady. Osobně se mi nejvíc líbily úlohy Minimalistická, Hexa, Šipky, Obloučky a šifřička Křižák. Tedy ne úplně shodou okolností zhruba ty úlohy, kde jsme se na nějakou dobu zastavili a byli nuceni víc zapřemýšlet. :)

Nebavil mě start vč. předstartovní úlohy a sprint skrze stanoviště 2-9. Chyběla mi tradiční možnost na dvojce vyluštit těžší šifru a poskočit rovnou na sedmičku.

Celkově ale bezesporu fajn zážitek, děkujeme! A poklona věštkyni za trpělivost a mentální vyrovnanost při komunikaci se sférami. :)

Štěpka (Rychlá hmota)15.06.2014, 15:34

Děkujeme za bezva hru :) Zvlášť za nádherné okolí a krátké přesuny. Na konci jsem trochu zakysli a doufaje, že to bude nápověda, jsme si poslali o tři věštby esemskou, leč přišly s jeden a půl hodinovým zpožděním ve 13:55 :D:D

Jirka (Pomocná škola)15.06.2014, 16:06

Za nefunkční SMS před koncem hry se omlouvám. Spadl program, který měl SMS a maily odesílat. Chybu, na které padal, se nám podařilo opravit až těsně před koncem.

Web fungoval celou dobu hry správně, obecně doporučujeme používat spíš ten, je s ním méně problémů a případné výpadky okamžitě zjistíme a řešíme. (Což vám teda moc nepomůže v případě, kdy nechodí maily a nevíte, že se máte na web podívat, protože přišla nápověda.)

Na příští rok každopádně doděláme hlídání toho, že odesílač SMS a mailů běží. Letos máme systém nový, takže jsme holt potřebovali dochytat chybičky. I tak si myslím, že na to, že vznikl během dvou týdnů před hrou, běžel překvapivě bez problémů.

R.U.R. (Divize nulou)15.06.2014, 16:30

Já jsem doufal že maily budou bezpečnější než SMS, proto jsem si nechal posílat maily na mobilní e-mail... No každopádně jsme stejně používali webové rozhraní, takže nám to vlastně nevadilo.

Štěpka (Rychlá hmota)16.06.2014, 00:25

Bohužel disponujeme hloupými telefony bez internetu, ale příští rok snad naberem někoho s chytřejším vybavením :)

Stránka: 1 2 3 4 >>