Po škole 2009


Diskuse k šifře č. 11

|<- << stránka 1/1 >> ->|

Přidat novou zprávu …

Odpovědět08. 06. 2009, 09:23Veselá (Filip (Lamy na Varanech))

Tohle bylo příjemné pobavení v ranním sluníčku. Sice jsme museli na můj vkus až příliš mnoho informací potupne googlit, ale to přikládám úzkoprofilovosti aktuálního složení týmu.

Jinak pokud člověk přistoupil na verzi, že jsou všechny věty dvojciferné, tak jsme na žádné nejednoznačnosti nenarazili.

Odpovědět07. 06. 2009, 19:24Nejhezci (Dršťkový Havran Masového Kašpárka)

Tahle se mi libila ze vsech nejvic. Byla originalni a zabavna. Sice byl obcas problem nektere veci spravne interpretovat, ale dojit k reseni problem nebyl.
Moc chvalim a obdivuji napad!

Bety

Odpovědět07. 06. 2009, 15:18Nejednoznačnosti a neznalost (Tapüři a tapüře)

Tohle jsme vyřešili spíš tak napůl a tak, že řešení bylo víc naše přání, než to co jsme z šifry opravdu dostali. Měli jsme tak dvě třetiny písmen a konec zprávy vycházel jinak než v autorském řešení. Dokonce jsme se na dohled před dalším stanovištěm zastavili abychom to doopravili pořádně. Přítomný organizátor z nás vypadal dost zmateně :)

Odpovědět07. 06. 2009, 04:44Nejednoznačné zadání (Ratatouille)

Tak tohle se nám dost nelíbilo, protože čísel tam šlo najít mnohem více, dokonce to dost vypadalo, že v každé větě jsou schovány právě dvě. Například ve druhé větě šlo 8(9) coby planety a 2 coby ohniska u elips. Nebo třeba v poslední větě je mimo alfy ještě i stvoření (Genesis), což je další jednička. Tohle jsme naštěstí částečně dotipovali, ale fakt jsme z toho neměli dobrý pocit. Navíc vzhledem ke druhé větě jsme si vůbec nebyli jisti, jestli je důležité kolikátý člen to je, nebo kolik je takových členů celkem.

Odpovědět08. 06. 2009, 01:24Re: Nejednoznačné zadání (Anička (Vnoučátka))

Taky jsme měli v některých číslech nejasnosti, ale dotipovali jsme je a vůbec jsme se tím netrápili:-) A u některejch vět jsme se fakt bavili!

Starší odpovědi (2) ...

|<- << stránka 1/1 >> ->|