8. Křižák

V šifře jsou vepsané názvy ulic a po dvojicích spojené jakýmisi "hřebínky".

V mapě jsou tyto ulice blízko sebe a vždy je spojuje nějaká ulice, která počtem písmen odpovídá počtu mezer v hřebínku:

• 5. května a Nad Nuslemi spojuje ulice Na Veselí
  • Řeporyjskou a Souběžnou IV. spojuje ulice Na Vidouli
  • Korunovační a U Sparty spojuje několik ulic, ale jediná délkou odpovídající je U Letenské vodárny
  • na samotnou Ledařskou ulici navazuje ulice U Ledáren
  • na ulici Nad Starou pískovnou navazuje přiměřeně dlouhá ulice K Nové škole
  • Libušskou a Mašovickou spojuje ulice K Novému sídlišti
  • náměstí Dr. V. Holého s Bednářskou spojuje ulice Na Rokytce
  • Na Okraji a Předvoje spojuje ulice Na Rovni

Tyto dvojice už na mapě nic nespojuje, ale mají společný prefix: ulice Na Veselí i Na Vidouli začínají "Na V", U Letenské vodárny i U Ledáren začínají na "U Le", a tak dál. Na řadu přichází mapa s rejstříkem ulic: V rejstříku jsou vždy vyjmenované ulice blízko sebe a přesně uprostřed mezi nimi je jedna, která má ten správný počet písmen.

Získáme tak ulice Na Větrově, U Lesa, K Novému dvoru a Na Rovinách. Ty už jsou spojeny přímo se středem. Na mapě jsou navíc velmi blízko sebe a uzavírají jeden konkrétní čtvereček, v jehož severním rohu se nachází pomník Mikoláše Alše a u něj šifra.