5. SKOLEpad/Duální

Aktivační melodie je ten samý Popcorn jako v předchozí šifře, jenom je za ním tentokrát repetice. Přehráním aktivační melodie se SKOLEpad přepnul do úplně stejného zadávacího režimu jako v předchozí šifře.

S jedním drobným rozdílem.

V šifře číslo 6 bylo potřeba přijít na to, jaká sekvence příkazů (v podobě tónů) dostane displej do stavu, kdy je na něm zobrazeno požadované písmeno. Tady máte nějakou sekvenci tónů předem danou — tu, která režim aktivovala. Jejím přehráním se skutečně na displeji objeví nějaké písmeno ... a to se tentokrát akceptuje a SKOLEpad pokračuje dalším způsobem zadávání.

Opětovné přehrání melodie vygeneruje další písmeno, které se opět akceptuje, a takhle se dá pokračovat až do konce. Písmena, která se takhle na displeji zobrazí, skládají slovo KAPLE, a hlas ze SKOLEpadu doplní slovo Ryšánka.