Po škole 2010
(městská noční šifrovací hra)
Kdy: 4. až 5. června 2010
Kde: v Praze
Kontakt: po@skole.cz
70 týmů • 2-5 hráčů v týmu • 15-99 let • 400 Kč

Hledáme organizátory na pomoc s příštím ročníkem Po škole.

Můj milý deníčku!
Ještě v pátek ráno jsem měl práci, snoubenku, domov a život, který měl smysl. Pak jsem se snažil být samaritán a ten žebrák mi za hozenou dvacetikorunu dal svůj balíček karet. Teď nemám ani snoubenku, ani domov, ani práci a procházím se půl kilometru pod ulicemi Prahy s předpokládanou životností sebevražedné jepice.

V téhle druhé Praze, spodní Praze, Podpraze, jsou stovky lidí. Lidé, kteří pocházejí odtud, nebo lidé, kteří sem propadli škvírami. Lidí, kteří chodí po ulicích, ale Pražané z Horní Prahy je nevidí... Bloudím tudy s čtyřmi svéráznými společníky, kteří, stejně jako já, hledají skrytou cestu tímhle bláznivým alternativním světem. Momentálné sedí ve výklenku zdi a mlčky mažou karty. Vlastně mažou karty pořád. Včera v noci jsme spali v malém tunelu, o němž se říká, že to kdysi bývala část kanalizace. Mí společníci byli vzhůru, když jsem usínal, a byli vzhůru, když mě probudili. Myslím, že nikdy nespí. Ke snídani jsme měli kousek ovocného koláče. Někdo měl kus v kapse. Proč tak někdo nosí v kapse kus ovocného koláče?

Zatímco jsem spal, skoro mi vyschly boty. Chci domů.

Po škole. Noční šifrovací hra v Praze připravovaná Velkým vozem, občanským sdružením pro rozvoj osobnosti, a týmem Pomocná škola, pravidelným účastníkem šifrovacích her. Výzva pro mozek, důvtip, znalosti, orientaci v Praze a spolupráci v týmu. Boj s nevyspáním, únavou, nocí a především šiframi. Určeno pro pětičlenné týmy těch, pro které je škola denním chlebem, i těch, kteří už na ni jen vzpomínají.